NC Ehitus | Põranda plaatimine
15768
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15768,page-child,parent-pageid-15777,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Põranda plaatimine

Võimalused

Põranda plaatimine on töö, mida ei tasuks niisama ja läbimõtlemata ette võtta. Sellega kaasneb palju segadust ning valede võtete kasutamisel ka suured väljaminekud ja kaotused. Kogu pikk ja keerukas protsess algab aluspinna ettevalmistamisest ning meile meeldib öelda, et korralik aluspind teeb töö kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

Uue plaadi paigalduseks on meil kaks erinevat võimalust. Esimeseks neist on paigaldamine vana plaadi peale, mis tundub esmapilgul lihtsam kui teised variandid ent osutub sageli raskemaks. Teiseks võimaluseks on eemaldada vanad plaadid ning rajada uus alus. Esimese variandi kasuks tasub siis otsustada kui olete leppinud, et uus põrand on 5-15mm kõrgem eelnevast, olenevalt plaadi paksusest ja teate, et kõrgem põrand ei hakka muid toimetusi segama. Sageli peab vanale põrandale uue rajamisel lõikama ust lühemaks ja muutma näiteks tualetipoti kõrgust. Vanale plaadile saab vaid siis rajada, kui kõik plaadid on tugevalt kinni ning ükski neist pole purunenud. Vastasel juhul on uus põrand ebaühtlane ning tõenäoliselt tuleb see lähiajal uuesti lahti võtta.

Aluspõrand

Uue aluspõranda rajamisel aga võite kindlad olla, et plaadid on kindlalt paigas ning tehtud töö kestab aastaid, kui mitte aastakümneid, olenevalt kasutamisest ning tehtud töö kvaliteedist. Levinuimad aluspõrandad on betoonist või baseeruvad puitkarkassil. Betoon on muidugi kindlam kui puitkarkass kuid selle rajamine on mõnevõrra kallim kuid see-eest tulemus kestvam.

Põrandale saab plaate hakata alles siis laduma, kui on eelnevalt kaetud seinad kuni kõige alumise plaadireani. Enne plaatide ladumist tuleks kuivemates ruumides kasutada nakkedispersiooni, et kinnitada lahtine tolm. See tagab segu tugeva kinnitumise plaatidele ja plaatide stabiilsuse. Niiskemates keskkondades töödates tuleb kanda aluspinnale hüdroisolatsiooni ehk niiskusetõket, mis tagab hallitusevaba aluspõranda aastateks.

Küsi pakkumist!

Email (nõutav)

Teade

Kuivamine

Olles kõik ettevalmistustööd teinud, võib plaatimine alata ning pärast plaatide paigaldamist tuleks lasta neil tavaliselt umbes üks ööpäev seista. Seismise aeg sõltub segu valmistaja nõuetest ning ruumi niiskustasemest. Kui teile siiski tundub, et kogu protsess on liiga keeruline, määriv ja aeganõudev ning te soovite raha säästa, oleks otstarbekas lasta see ära teha meie meeskonnal, sest omame suurt kogemustebaasi ning oskame pakkuda teile soodsaima ja kõige mõistlikuma lahenduse, arvestades teie soovide ja eelarvega. Garanteerime teile parima ning kiireima tulemuse!