NC Ehitus | Terrassi ehitus
15696
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15696,page-child,parent-pageid-15650,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Terrassi ehitus

Planeerimine

Nagu iga teinegi ehitustöö, algab ka terrassi ehitus planeerimisest. Selle käigus valitakse terrassile sobiv asukoht ning pannakse paika üldine projekt – kas terrass ehitatakse plokkidele või valatakse vundament. Asukoha valikul peaks kindlasti ka mõtlema, millisel ajal soovitakse seda kõige rohkem kasutada. Kas hommikukohvi nautimisel või õhtustel grillipidudel ning mõne päeva jooksul tuleks jälgida päikese liikumist kui selle osas eelnevalt aimdust ei ole. Kui soovitakse suve võimalikult intensiivselt ära kasutada, oleks mõistlik ehitada terrass lõuna- või läänekaarde.

Vundament

Peamiselt võib jagada võimalikud vundamendid kaheks: kõige odavam variant on ehitada terrass kergplokkidele kuid seda võimalust saab kasutada vaid siis kui aluspind on külmakergete kindel. Teiseks variandiks on ja ühtlasi ka tugevamaks variandiks on kindlasti valatud vundamendile ehitamine, kui seda õigesti tehakse. Tavaliselt terrassi vundamendiks on ümmargused vaiad, mis algavad sügavamalt kui on maapinna külmumispiir, et vähendada võimalikku vaiade kõrguse muutumist ning et terrass ei hakkaks lainetama.

Pärast vaiade valikut ning lõplikku paigaldust, saab alustada karkassi ehitamisega. Süvaimmutatud prussidest karkassi tüüpe, mida terrassi ehitustel kasutatakse on mitmeid ning valik sõltub alati terrassi kõrgusest maapinnast.

Karkass

Kui oled tugeva karkassi ehitusel saavutanud terrassi soovitud kõrguse, saab hakata laudist paigaldama, mille valikul tasub vaeva näha, sest see on silmale nähtav olenevalt terrassi asukohast üldjuhul iga päev. Terrasside ehitamisel on enimlevinud puiduks süvaimmutatud puit ning sellest kõige populaarsemad sile või rihveldatud terrassi laudis. Peale immutatud puidu on võimalik terrasse viimistleda termiliselt töödeldud puiduga, mille eeliseks on materjali kuumutamise protsessiga saavutatud parem ilmastikukindlust ning kaunis tumepruun värvus, mis muudab selle materjali eksootilisemaks.

Küsi pakkumist!

Email (nõutav)

Teade

Oskused

Kuna terrassi ehitamine pole just kõige keerulisem töö, peaks sellega saama hakkama igaüks, kes on varem ehituspuusepa tööga kokku puutunud. Kui aga selle valdkonnaga varasemad kokkupuuted puuduvad, oleks otstarbekas ja rahaliselt võib-olla kõige soodsam pöörduda oma terrassi ehitussooviga meie meistrite poole. Miks? Sellepärast, et oskame pakkuda parimaid lahendusi, mis vastavad teie soovidele ning ei ületa eelarvelisi piire. Oleme valmis pakkuma terviklikku lahendust ehk teie kirjeldate meile oma visiooni terrassist ning meie loome selle põhjal ehituseks vajalikud joonised, arvutame piisava arvu vaiade jaoks, et hoiduda võimalikust laudade lainetamisest nendele astumisel ning materjalikoguse. Kui aga arvate, et soovite projektiga ise tegutsema hakata ent puuduvad vajalikud teadmised selle täiuslikuks teostuseks, võtke meiega ühendust, sest aitame teid nii nõu kui jõuga!