NC Ehitus | Vundamendi ehitus
15706
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15706,page-child,parent-pageid-15650,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Vundamendi ehitus

Prioriteet

Hakates rääkima ükskõik millise hoone ehitusest, on kõige tähtsamaks osaks selle juures vundament, olenemata sellest, et me sellele üleliia tähelepanu kunagi ei soovi pöörata. Alati hakatakse enne mõtlema maja välimisele ja sisemisele ilule. Ei soovita raha kokku hoida maitsekalt valitud sisekujunduselt kuid ometigi soovitakse seda teha vundamendi ehitusel. Tasuks aga mõelda hoopis nii, et kui pole kindlat vundamenti aga see-eest on imekaunis välisilme, ei kesta ehitis kauem kui mõned aastad. Oleks jäetud mõned sisekujunduselemendid ostmata, saaks ehitist kauem nautida. Selliste äparduste vältimiseks tuleb ilmtingimata meie spetsialistide poole pöörduda, kuna omame kogemusi, mis tekivad vaid aastate jooksul läbides erinevaid koolitusi ja luues lugematul hulgal ehitisi.

Protsess

Vundamendi ehituse alguses tuleb märgistada soovitud maja või mõne muu ehitise asukoht, teha kalkulatsioonid pinnase kandevõimele ja vajumisele ning seejärel asuda asja kallale. Olenevalt soovitud vundamenditüübist, erinevad tehtavad arvutused. Konstruktsiooni järgi saab aga vundamente liigitada lintvundamendiks, postvundamendiks, vaivundamendiks, plaatvundamendiks ja ruumilisteks vundamentideks. Vundamendi seinte paksuseks jääb 150-500mm. Lintvundamendi rajamise korral esmalt kooritakse kasvupinnas, mille saab vajadusel mõnda teise kohta liigutada ehituse ajaks, et seda hiljem uuesti ära kasutada. Seejärel alustatakse vundamendi süvendite kaevamisega. Vundament toetub üldjuhul külmumispiirist ehk 1,2 meetrist sügavamal olevale maapinnale, et vältida suvel ja talvel ilmnevatest pinnaseliikumisest tekkivaid vigastusi ning pragude teket siseruumides.

Süvendi põhja lisatakse erinevaid tugevdavaid alusmaterjale, näiteks killustikust koosnevat segu ning seejärel kontrollitakse selle kandevõimet. Pärast seda saab alustada taldmiku raketise ehitusega ehk osaga, mis jääb vundamendi talla peale. Vundamendi tallaks nimetatakse vundamendi toetuspinda. Seejärel toimub armatuuri sidumine ning alustada võib betooni valamisega. Kõige viimasena lisatakse vundamendile sokkel, mis valmistatakse ilmastikukindlast materjalist kuid materjali valik sõltub kliendi soovidest. Enimlevinud materjalideks on maakivi, paekivi, marmor, graniit, viimistluskihita betoon või betoonkivid. Siinkohal on oluline eelnevalt läbi mõelda materjali valik, sest see on vundamendi ainuke osa, mis jääb maapinnale ning on igapäevaselt nähtav pärast ehitustööde lõppu.

Küsi pakkumist!

Email (nõutav)

Teade

Lõpetuseks

Kuna vundamendi rajamine on maja või ükskõik missuguse teise hoone puhul kõige olulisemaks osaks, puhtalt juba seetõttu, et selle kaudu võib väljuda kuni 20% soojusest, tasuks jätta see töö meie spetsialistide hoolde. Algul võib küll tunduda, et ise vundamendi rajamine tuleb küll odavam aga kui ise rajatud vundament hakkab juba mõne aasta möödudes lagunema ning selle tagajärjel tuleb kogu hoone maha lammutada, on odavam siiski meid valida. Kui see variant teile siiski ei sobi, siis küsige julgelt nõu, sest usume, et pikad kogemused tulevad siinkohal kasuks nii teile kui meile!