NC Ehitus | Fassaadi Soojustamine
15656
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15656,page-child,parent-pageid-15650,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Fassaadi Soojustamine

Eesmärk

Fassaadi puhul on tegu väga olulise faktoriga, mis määrab iga hoone välisilmest suurima osa ning tänu millele on võimalik hoida küttearvetelt kokku kuni 50%, arvestades tänaste tehnoloogiatega. Nagu iga teine ehitise osa, vajab ka fassaad regulaarset korrastamist ja hooldamist, pikendamaks maja eluiga ning parandades sisekliimat. Tänu meie spetsialistide pikkadele kogemustele ja erinevate projektide tegemisele, valmib iga maja fassaad suurima võimaliku kiirusega, arvestades eelarvega ning tegemata allahindlusi kvaliteedi osas.

Materjalid

Hakates fassaadi soojustamisega ise tegelema, võib kahe silma vahele jätta mõned väiksemad nüansid, mis võivad valmis objekti kestvust lühendada kordades. Näiteks ei ole hea mõte kasutada erinevate tootjate tooteid ning need omavahel kokku segada. Segades erinevaid tooteid, on lõpliku toote konsistents midagi hoopis muud kui see tegelikkuses peaks olema ning siis kaob ära ka tootjapoolne garantii. Silmas tuleks kindlasti ka pidada seda, et materjalid ja segud tuleb valida vastavalt sellele, kas projekt teostatakse suvistes või talvistes tingimustes. Üha enam on hakanud populaarsust koguma talvistes tingimustes fassaadi paigaldamine, sest siis saab suvel rahulikult puhkust nautida ning segude kuivamine võib olla isegi ühtlasem.

Ettevalmistus

Fassaadi soojustamine tähendab seda, et eelnevalt tuleb aluspind ette valmistada. See tähendab seda, et see on vaja katta krundiga. Seejärel liimitakse selle külge penoplast ning toimub soojustuse kleepimine. Soojustus on tavaliselt 100-150mm paksune ning sobib ideaalselt Eesti oludesse. Kuid see ei pruugi iga maja puhul kehtida ning just seetõttu soovitame enne projektiga alustamist näiteks meiega ühendust võtta, et hoiduda amatöörlikest vigadest ning säästa raha. Pärast soojustuse paigaldust toimub tüübeldus, mis tagab selle, et soojustus on kindlalt paigal. Tüübelduse järgselt tasuks proovida neid soojustusest välja tõmmata näppudega. Kui see ei õnnestu, on tüübeldus õigesti ning korralikult tehtud. Kui see aga peaks õnnestuma ning saate tüübli suurema vaevata soojustusest välja tõmmata, tähendab see seda, et tüübel on liiga lühike, aluskonstruktsioon liiga nõrk või olete valinud vale tüübli antud aluspinnale. Seejärel võib alustada armeeringuga ning pärast seda taaskord kruntimisega, et saaks alustada krohvimisega, mille käigus saadakse lõppviimistlus.

Küsi pakkumist!

Email (nõutav)

Teade

Lõpptulemus

Kuna fassaadi soojustamisest sõltub üsna suuresti teie edasiste arvete suurus, soovitame jätta selle töö professionaalide hoolde, et vältida võimalikke äpardusi või valearvestusi. Meie meeskond on valmis aitama teid nõu ja jõuga ning näiteks jagama näpunäiteid, millise materjali kasuks tasuks otsus langetada, et saavutada teile sobiv tulemus nii eelarve kui ka viimistluse poolest.