NC Ehitus | Põranda valamine
15690
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15690,page-child,parent-pageid-15650,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Põranda valamine

Protsess

Põranda valamine on protsess, mis tundub esmapilgul lihtne ja loogiline kuid reaalsuses vajab üsna palju spetsiifilisi teadmisi, kogemusi ja oskuseid. Seetõttu on oluline pöörduda põranda valamise soovi tekkimisel vaid parimate asjatundjate poole. Valides meid saate kiireima ning kvaliteetseima lahenduse kusjuures ei ületata eelarvelisi piire ning kogu projekt käib täpsete plaanide järgi, et vältida võimalikke vigu.

Töökäik

Hakates põrandat ise valama, tuleb esiteks võtta laser nivell ja kontrollide põranda kõikumine ning seejärel saab arvutada vajamineva betooni hulga, arvestades põranda keskmist kõrgust. Pärast seda läheb vaja rihtlatti, kuid see peaks olema vastavuses ruumi kabariitidega. Mida see tähendab? See tähendab, et rihtlatt peaks olema piisavalt pikk, et ulatuda ühest seinast teise. Leides sobiva pikkusega lati, sujub töö palju ladusamalt. Seejärel läheb sul vaja sliipi ehk metall hõõrutit, millega vabanetakse ebaühtlustest ning suunatakse betoon vajalikesse kohtadesse ja kõige lõpuks kasutatakse üldjuhul kopteri abi, et lõpptulemus saaks võimalikult sile ja tasane.

Enne betooni tellimist oleks otstarbekas mainida betooni valmistajatele, et soovid kasutada seda põrandavaluks ning tuleks vaadata, et betoon väga paks ei oleks, sest muidu on seda raske suunata ning võib üsna kergelt kogu projekti ära rikkuda. Edasi on meil mitu võimalust. Kogenud spetsialistid kasutavad majakaid, et kontrollida põranda kõrgust ja muid näitajaid ning lükkavad üleliigse betooni vajalikematesse kohtadesse. Oluline on jälgida, et majakate vahe poleks pikem kui latt, millega rihtima soovid hakata. Pärast majakate tegemist tõmmatakse majakate vaheline betoon sirgeks ja kui kusagile on betooni ülemäära palju saanud, millega riisutakse betoon enam-vähem õigele kõrgusele. Pärast kuivamist alusta kopteriga betooni lihvimist kuid enne seda oleks otstarbekas teha seinte ääred liibiga. Pärast põranda lihvimist kopteriga võib kogu ehitusprotsessi lõppenuks lugeda!

Küsi pakkumist!

Email (nõutav)

Teade

Kokkuvõtteks

Vältimaks võimalikke arusaamatusi võtke meiega ühendust siis kui sooviksite spetsialistide arvamust mõne probleemi osas kuulda või kui soovite oma põranda valamise meie mureks jätta ning kasutada selleks muidu kulunud aega millega parema peale.