NC Ehitus | Plaatimine
15762
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15762,page-child,parent-pageid-15777,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Plaatimine

Planeerimine

Enne plaatimise alustamist tuleb luua plaan vannitoast et teada täpselt, kus miski asub, mis materjale kasutatakse ja kas on ka mingeid murekohti. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame kasutada meie professionaalide abi, sest plaatimistööd tunduvad esialgu küll lihtsad kuid tegelikult nõuab see suurt oskust ja kannatust.

Olles plaani loonud, tasuks mõelda sellele, kas katta ka seinad plaatidega või mitte. Kui tahta seinu plaatidega katta, siis kas osaliselt või terved seinad. Seejärel saab arvutada plaatide koguse välja. Soovitame osta vähemalt mõne ruutmeetri lisaks, eriti veel suurte plaatide korral, sest lõikamise käigus läheb nii mõnigi neist “kaduma”. Lõigatud plaadid soovitame jätta ukse poole või kohtadesse, mis pole nii nähtavad. Materjalikulu järgi saab teada kogu projekti maksumuse ning vajaduse korral ümberkorraldusi teha, et eelarvesse mahtuda kui tegu on väiksema eelarvega. Meie oleme ka siinkohal nõus teid aitama – alustades joonistest kuni lõppviimistluseni.

Aluspinnad

Kui kõik plaadid ja muud materjalid on olemas, tasuks üle vaadata seinte ja põrandate olukord. Ääretult oluline on, et need oleks tasandatud ja eriti tasub seda silmas pidada vanemate majade kohta, sest just neis kipub ehituskvaliteet mõnevõrra kehvem olema tänapäevastest nõuetest.

Kuna vannitoa näol on tegu niiske ja märja keskkonnaga, tuleb pöörata väga palju tähelepanu plaatide all toimuvale. Ometigi keegi plaatide alla ei näe aga siiski valede võtete kasutamine plaatide alla jääval osal võib tähendada seda, et mõne aja pärast tuleb kogu põrand ja seina uuesti lahti võtta ja plaatimisega algusest hakata. Tuleb mõelda, millistes kohtadesse oleks otstarbekas kasutada hüdroisolatsiooni ja dispersioonsegusid ehk plaadiliime mis sobivad pigem kuivematesse kohtadesse. Siinkohal on meie meistritel palju kogemusi ning saavad teid aidata. Soovitame plaatimistööd kindlasti jätta spetsialistide hoolde, sest omavad õigeid tööriistu, mida tavainimesel kodus ei ole ning mis tuleks ise paigaldades rentida. Lisaks sellele omavad meie töötajad õigeid töövõtteid ning tänu sellele saab töö kiirelt ja korrektselt tehtud.

Alustamine

Plaatimistöödega alustatakse seintest kuid mitte esimesest reast vaid hoopis teisest reast. Otstarbekas on mõõta plaadi kõrgus aluspõrandast ning märkida selle ülemise ääre kõrgus seinale ja alles sealt hakata laduma plaate. Soovitame sellele märgitud joonele mõne lati panna, sest siis ei vaju plaadid kuivamisel viltu ja tulemus on kindlam. Paigaldades alates teisest reast plaate, kindlustate, et vesi ei hakkaks tulevikus põranda ja seina vahele voolama. Nüüd saab alustada põrandate plaatimisega!

Enne seda aga tuleks põrand hoolikalt puhastada ja lisada alustuseks nakkedispersiooni ja vajadusel ka hüdroisolatsiooni. Need segud tagavad parima tulemuse. Parima lõppviimistluse jaoks soovitame kasutada riste (2-3mm suuruseid), sest need tagavad ühtlased vuugivahed plaatidele ja kauneima lõpptulemuse. Neid võtteid kasutavad ka meie spetsialistid.

Küsi pakkumist!

Email (nõutav)

Teade

Viimistlus

Kui plaadid nii seintel kui põrandal on paigaldatud, tuleb lasta segul kuivada ning alles siis saab jätkata viimistlemisega. Selle protsessi käigus lisatakse plaatidele vuugisegu ja puhastatakse paigalduse käigus tekkinud mustusest ja tolmust. Pärast vuugisegu kuivamist on plaatimistöödega lõpule jõutud ning võib hakata peale vannitoa sisustamisega!