NC Ehitus | Parketi paigaldamine
15758
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15758,page-child,parent-pageid-15777,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Parketi paigaldamine

Valik

Parkett on üha enam hakanud põhjamaades levima. Selle peamiseks põhjuseks võiks pidada lihtsat hooldust ja pikka eluiga. Suurima koormusega kohtadesse, näiteks koridoridesse või kontoritesse paigaldatakse tavaliselt laminaatparkett ja väiksema koormusega kohtadesse spoonparkett. Selline on eelistatud valik sest laminaatparkett on odavam ja selle eluiga tunduvalt pikem tänu oma koostisele. Kuigi paigaldamine on aastate jooksul üha lihtsamaks läinud, eelkõige klikk ühendusega parketid, soovitame esmakordselt mitte parketti paigaldama hakata käidavatesse ruumidesse, et vältida võimalikke vigu ja ümbertegemisi.

Teadmiseks

Parketti iseseisvalt paigaldama hakates on oluline see tuua päev kuni kaks varem objektile, et see saaks kohaneda ruumi temperatuuriga ja niiskustase ühtlustuks. Hea oleks, kui transpordi ajal pakid ei puutuks otseselt kokku veega ja need oleksid kogu aeg horisontaalses asendis ehk paralleelselt põrandaga, et vältida nende vigastamist ja painutamist. Laminaat nõuab tasast ja tugevat alust, näiteks betooni, puitlaast- plaat või vana laudpõrandat. Paigaldustööde ajal ei tohi üldjuhul ületada ebatasasus 2m pikkusel lõigul 3mm ja sellest 8 korda väiksemal lõigul 1,2mm. Kõige lihtsam on abiks võtta endale 1m pikkune laud, ning sellega kontrollida aluspõranda seisukorda. Sel juhul ei tohiks ebatasasus ületada 2mm piiri. Aluspõrandale võib lisaks katta ka kuni 4mm paksuse rullmaterjaliga, et tagada tugevam heliisolatsioon. Põrandakütte korral soovitame eelnevalt meiega kattematerjali osas konsulteerida, sest vastasel juhul võib asi lõppeda parketi süttimise või parimal juhul kahjustamisega.

Paigaldus

Põrandakütte korral paigaldamine nii lihtne pole. Oluline on sel juhul välja mõelda, kuidas paigutada küttetorud, sest parketi pinnatemperatuur ei tohiks kunagi ületada 27 kraadi piiri. Põrandakütet aga ei saa paigaldada puit- ega vahtraparketi alla, sest sooja temperatuuri korral need lihtsalt paisuvad lõhki. Peale selle on nõutud parketi paigaldamisel ruumi õhu suhteliseks õhuniiskuseks 30-60% kuid kui te selles kindlad pole, tasuks objekt üle mõõta ja vormistada objekti vaatlusakt. Samuti ei tohiks ruumi temperatuur olla madalam kui 18 kraadi, sest siis paigaldatakse parkett suhteliselt külmas keskkonnas, ning ei osata arvestada selle paisumisega. Paisumiseks tuleks jätta parketile ruumi umbes 10mm kuid mitte mingil juhul rohkem kui 15mm. Soe soovitus on siinkohal ka kitsamates ruumides paigaldada parkett ruumiga pikkupidi, et vältida selle võimalikku liikumist ning siis on oluliselt vähem lõikamist tarvis teha. Kui lõigatud parketi suurus jääb alla 30mm, oleks otstarbekas liigutada kõiki tükke, et võrdse suurusega jupp parketti jääks ka teise ruumi otsa.

Kui kogu eelnev info pani teid kahtlema oma oskustes, soovitame kohe kindlasti ühendust võtta meiega, sest oleme nõus teid aitama nii nõu kui jõuga. Oskame pakkuda parimaid lahendusi täna oma pikale töökogemusele parketi paigaldamises.

Küsi pakkumist!

Email (nõutav)

Teade