NC Ehitus | Katuse Soojustamine
15662
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15662,page-child,parent-pageid-15650,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Katuse Soojustamine

Vajadus

Kui olete märganud kas enda majal või kellegi teise majal tänavatel liikudes talvel jääpurikaid, peaksite teadma, et nende juures on kehtimas huvitav seos. Rusikareeglina võib öelda, et jääpurikate pikkus katuseräästal on pöördvõrdelises seoses katuse soojustuse paksusega. Lihtsamalt öeldes – mida ebapiisavam või lohakam on katuse soojustus paigaldatud, seda suuremad on potentsiaalsed soojakaod, tänu millele tekivad jääpurikad. Katuse näol on tegu kohaga, kust toimub kõige suurem soojakadu kogu ehitise juures. Sellepärast on ülimalt oluline panustada katuse, pööningu ning katusealuse soojustamisse. Soojustuse arvelt kokku hoidmine võib tuua kaasa katuse täieliku kokkuvarisemise, sest soojuskao tõttu sulav lumi mingil ajahetkel jäätub ning jää on juba tunduvalt raskem värskelt maha sadanud lumest ja katusesõrestiku osad ei pruugi uuele koormusele vastu pidada.

Meetodid

Vanemates majades on siiani kasutusel 10-15 sentimeetri paksust segu, mis on valmistatud lubjast või saepurust ning see on omakorda segatud liivaga. Selle segu rolliks oli külma pööningupõranda põrandatalade vahelise ala täitmine. Tänasel päeval soojustatakse pigem ikka katusesarikate vahelist ala, et muuta ka katusealune ruum elamiskõlblikuks. Kui aga katusealust ruumi ei plaanita eluruumina kasutada, võib soojustada näiteks kivivilla kasutades pööningu põrandat, just nagu vanasti.

Töökäik

Täna käib sellise katusealuse ruumi soojustamine nii, et täidetakse sobiva villatootega katusesarikate vaheline osa nii, et vill säilitaks oma algupärase paksuse. See on oluline selleks, et ei tekiks juhuslikke külmasildu ning et vill saaks töötada sellisel otstarbel, nagu see on meistrite poolt loodud. Seega võib lugeda viilkatuse soojustamist üheks populaarseimaks termoisolatsiooni ehk soojusisolatsiooni paigaldamise viisiks. Kui soojustus on paigaldatud spetsialistide poolt, on tulemuseks soe ja hubane katusealune ruum. Kuid enne suvalise villa ostmist, tuleks kindlasti mõõta üle sarikate vahed ning vastavalt sellele valida välja sobiva suurusega villatooted. Tasub ostmisel pidada meeles seda, et plaat peaks olema mõni sentimeeter suurem konstruktsioonielementide vahest, sest siis liibub soojustus tihedalt konstruktsiooni vastu ning see kõrvaldab ka ohu, et jäävad praod või tühimikud, mis kujunevad potentsiaalseteks külmasildadeks. Külmasildade tekkimisel kaob soojustuse mõte ning just seetõttu on oluline paluda professionaalide abi soojustamisel.

Küsi pakkumist!

Email (nõutav)

Teade

Lõpetuseks

Villa sobitamisel sarikate vahele võib see välja kukkuda, sest see pole mitte mingi vahendiga katuse külge kinnitatud. Seetõttu on heaks nipiks siinkohal nööri kasutamine, mille saab näiteks pisema naelaga sarika külge lüüa ning hiljem lõplikku kinnitust paigaldades välja tõmmata. Lõplikuks kinnituseks on üldjuhul teatud profiile hoidvad detailid, mis kinnitatakse kandekonstruktsiooni külge pidades silmas katusealuse ehitamise järgmisi protsesse. Kuna eelnevast võisid jääda mõned nüansid veidi segaseks, on oluline paluda oma ala spetsialistide abi. Meie meeskond on hea meelega nõus aitama teid kogu katuse soojustamise protsessi juures, sest teame, millist peavalu valmistavad valesti soojustatud katusealused kütteperioodidel.