NC Ehitus | Sauna ehitus
15771
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15771,page-child,parent-pageid-15777,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Sauna ehitus

Sauna planeerimine

Kellel meist poleks tekkinud soovi omada päris enda sauna? Neid inimesi on väga vähe, kui neid üldse peaks leiduma eestlaste seas. Sauna ehitamine tundub esmapilgul väga lihtne – keris, lava ja ongi valmis. Tegelikult peitub hea sauna taga aga hoopis rohkem erinevaid etappe.

Nagu iga teisegi tähtsa ehitamise juures tehakse, soovitame siinkohal samuti luua projekt soovitud saunale. Kui projektil ei näe mõtet, tasuks vähemalt eelnevalt vaimusilmas läbi mõelda, kus miski peaks asuma, kuhu vaja erinevad torud paigaldada, kuidas ventilatsiooniga seotud probleemid lahendada ja mida võtta ette pesemisruumiga. Kõige lihtsam on ideaalse sauna kujutamisel alustada teiste saunade külastamisega.

Kuna eestlased on väga saunalembelised, ei tohiks erinevate saunade leidmine erilisi probleeme valmistada. Olles külastanud erinevaid saunu, peaksite meelde tuletama, mis teile antud sauna juures meeldis ja mis oleks võinud teistmoodi olla, et saunakogemuste veelgi nauditavamaks muuta. Oluline on siinkohal lähtuda ka pereliikmete vanusest, pikkusest ja muudest eripäradest. Üheks võimaluseks ideede ammutamisel on kasutada internetti, sest see on täis lugematul hulgal erinevaid pilte ideaalsete saunade kohta.

Lava

Seejärel tasuks visandada leiliruumi põhiplaan, lihtsamalt öeldes pealtvaade koos seinte pikkuste ja paksustega. Pane paika kerise ja ukse asukoht. Otsusta, kas tegu on puuküttega saunaga või elektrikerisel soojeneva saunaga. Kui tegu on puuküttega saunaga, siis keris peaks paiknema korstnale võimalikult lähedal ja peale selle oleks otstarbekas kaaluda ka erinevaid kohti puude hoiustamiseks, et neid oleks võimalikult lihtne kätte saada vajadusel ja et need ei jääks saunamõnusid nautides ette.

Hea oleks ka lisaks pealtvaatele joonistada külgvaade lae ja lavaastme kõrgustega. Ideaalis on isteplatvormi sügavuseks 50-60cm kuid otse loomulikult võib see olla suurem või väiksem. Kõik mõõdud olenevad teie enda eelistustest ja pikkusest. Soovitame lae ja kõige ülemise lavaastme vahele jätta 110 kuni 120cm vaba ruumi. See tagab hea õhu liikumise ning garanteerib selle, et igas pikkuses inimesed mahuvad lavale istuma. Teiste astmete kõrgused ja sügavused pole nii olulised kuid soovitame ülevalt teise astme kõrguseks jätta 45cm, siis saab jalad ka täisnurga alla panna laval istudes. Teised astmed võiksid olla 35cm sügavused ja 20-30cm kõrgused. Siinkohal peame teid hoiatama ka selle eest, et ei tasu lava ehitada kerisele liiga lähedale, sest see võib kergesti süttida.

Küsi pakkumist!

Email (nõutav)

Teade

Keris

Olles lavaga seonduvad mured lahendanud, tuleks hakata tegelema järgmisena kerise valimisega. Tänu tänapäeva sortimendile on valiku langetamine üsna raske kuid meie spetsialistid on teid nõus hea meelega aitama, sest omame saunade ehituses pikaajalist kogemust ja suurt õnneliku kliendibaasi.

Linnadesse ostetakse üldjuhul elektrikeris, sest seda on lihtsam hooldada ja see ei vaja näiteks puid ega korstent. Elektrikerise võimsuseks peaks olema leiliruumi ruumala + 1kW. See tagab sauna kiire soojenemise ja mitte alakütmise. Näiteks kui leiliruum on 20m3 suur, peaks selles olema keris võimsusega 21kW, kui aga lage või seina katavad isoleerimata klaas või erinevad kivipinnad, peaks kerise võimsus ideaalis olema 1,2 kW iga kuupeetri kohta. Sama suure leiliruumi korral oleks ideaalkeris 25kW. Täpsemat infot ideaalsaunade rajamise kohta saate kontakteerudes meie spetsialistidega.